Katër yje në qytet View larger

Kater yje ne qytet

Viktor Canosinaj BVC0025

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri “Katër yje në qytet” u botua fillimisht në vitin 1989 dhe u prit mjaft mirë nga lexuesi dhe kritika, duke fituar edhe një çmim kombëtar. Romani është një parodi e metodës së realizmit socialist në letërsi dhe e sistemit socialist në përgjithësi. Autori e ka ripunuar këtë roman në vitin 2000 në mënyrë të pjesshme.

49 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët260
ISBN9789994397594
Viti i botimit2008

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët260
ISBN9789994397594
Shtëpia botueseViktor Canosinaj
Viti i botimit2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri