Vrasje enigmatike ne Stails View larger

Vrasje enigmatike ne Stails

Agatha Christie BD0447

New product

Përshkrim i shkurtër Poirot, një refugjat nga Belgjika gjatë luftës së parë Botërore, vendoset në Angli pranë shtëpisë së Emily Inglethorp, që e ndihmon atë për të nisur një jetë të re. Miku i tij Hastings vjen si e ftuar në shtëpinë e tij. Kur gruaja vritet, Poirot përdor aftësitë e tij investiguese për të zgjidhur misterin .

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333974
Viti i botimit2007

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Agatha Christie njihet në të gjithë botën si "Mbretëresha e Krimit". Librat e saj janë shitur në mbi një miliardë kopje në gjuhën angleze dhe po aq në 44 gjuhë të huaja. Ajo është autorja më e botuar e të gjitha kohëve në çdo gjuhë, e tejkaluar vetëm nga Bibla dhe Shekspiri. Është autore e 78 romaneve policorë, e 19 dramave dhe e 6 romaneve të shkruara me pseudonimin Meri Uestmakot.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages232
ISBN9789994333974
Viti i botimit2007
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGentian Xhaxhiu
VendodhjeTirane