Kontrabandisti View larger

Kontrabandisti

Vili Minarolli BDI0353

New product

Përshkrim i shkurtër

Nga titulli dikush mund të mendojë se flitet për ditët tona, kur kontrabanda është një dukuri e zakonshme. Jo dhe jo. Bëhej edhe në kohë të socializmit kontrabandë. Për këtë flet Vili Minarolli në romanin e tij "Kontrabandisti", një copëz nga historia e Shqipërisë së viteve të regjimit komunist.

More details

50 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët368
ISBN9789928217028
Viti i botimit2016

800 Lekë

Share

30 other products in the same category:

More info

Një sërë faktesh nga operacioni që përbënte ndoshta një nga veprimtaritë më të dyshimta dhe heretike për "teorinë dhe praktikën e socializmit shkencor" të Shqipërisë komuniste, për të cilin kanë pasur dijeni një numër mjaft i vogël njerëzish në majë të piramidës së Sigurimit të Shtetit.

Data sheet

Lloji i botimitHardcopy
Fletët368
ISBN9789928217028
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë