Origjinat e pushtetit, prones, pasurise

Artan Fuga A-005254

New product

Përshkrim i shkurtër

Botimet Papirus sjellin ne nje botim te vecante, - ne set, - dy librat e Akademik Artan Fuges. "Shoqeria periferike" dhe "Shoqeria piramidale". Kete pako e perfitoni ne oferte.

More details

300 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN9789928325006
Viti i botimit2020

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Shkencat janë të veçanta, por shoqëria shqiptare është një e tërë, dhe kemi nevojë ta kuptojmë atë njëherazi ekonomikisht, politikisht, filozofikisht, sociologjikisht, ndryshe vështrimi izolohet në ndarje hermetike!
Profesori dhe Akademiku Artan Fuga vjen përpara lexuesit me një botim të riparë me titull “Origjinat e Pushtetit, Pronës, Pasurisë (në Shqipërinë pas-totalitare)” hedhur së fundmi në treg nga shtëpia botuese Papirus. Botimi vjen me një pako prej dy vëllimesh, “Shoqëria Periferike” dhe “Shoqëria Piramidale” me një çmim të arsyeshëm, pra sa çmimi i njërit prej dy vëllimeve për këtë set të parë kopjesh në librari.
Padyshim nga tematika dhe përmbajtja është botimi në shqip që ka pamjen më të plotë të politikës, ekonomisë, shoqërisë, të drejtës, pronës, kushtuar periudhës nga rënia e komunizmit deri në ditët tona.
Shkruar me një gjuhë të qartë dhe të kuptueshme, duke u ndalur në shpjegimin e pikave kyçe të historisë dhe aktualitetit tonë, botimi tregon rrugën nga kaluar shoqëria shqiptare në demokratizim dhe për çfarë arsye ndodhemi sot në pikën që jetojmë të gjithë.
Botimi i duhet bibliotekës tuaj për sot edhe për nesër, për të rinjtë dhe fëmijët e familjes tuaj që të njohin se në cilën shoqëri jetojnë.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages758
ISBN9789928325006
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1