Ballkani pas renies se Murit te Berlinit View larger

Ballkani pas renies se Murit te Berlinit

Bashkim Rama A-002777

New product

Përshkrim i shkurtër

Ambasadori Bashkim Rama, pas nje pervoja te gjate ne sherbimin diplomatic, edhe si ambassador I Republikes se Shqiperise ne disa vende te rajonit, sjell nje analize te thelle mbi zhvillimet ne Ballkan pas renies se Perdes se Hekurt dhe per perspektiven e Ballkanit Perendimor ne te ardhmen

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928172037
Viti i botimit2013

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Sot rajoni ka arsye të njohura për të tejkaluar stereotipat historikë të fenomenit të ndërlikuar të “ballkanizimit” dhe të bëhet pjesë e integruar e kontinentit europian.

Padyshim, tashmë BE-ja ka marrë përsipër përgjegjësinë për stabilizimin e situatës në rajon, d.m.th. sigurinë e tij dhe modernizimin e thellë politik, ekonomik dhe social.

Por, për të fituar një “shans” të tillë, është e nevojshme të kërkosh, para së gjithash, zgjidhje kompromisi në drejtim të kapërcimit të konflikteve ndëretnike, të arrish demokraci të brendshme, prosperitet ekonomik e kulturor, të pranosh në nivel të ndërgjegjes shoqërore tolerancën karakteristike të popujve modernë të Europës…

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages432
ISBN9789928172037
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë