Alfabeti i tranzicionit 1990 - 2016 View larger

Alfabeti i tranzicionit 1990 - 2016

Gilman Bakalli UE0196

New product

Përshkrim i shkurtër

Karaktaristika themelore e koncepteve të zhvilluara është paraqitja etike, filozofike, politike por edhe antropologjike e një shoqërie në tranzicion. Udhëtimi përmes 36 germave të Alfabetit të tranzicionit është i pajisur me propozime për të ndërtuar një botë më të mirë nga ajo aktualja. Problemet e shoqërisë shqiptare janë të shumtë: Alfabeti i tranzicionit është një nga instrumentet për t'i përballuar ata.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928236135

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"... vlera e intelektualit matet me aftësinë e tij për reflektim kritik, matet me distancën e tij relative ndaj sferës së politikës dhe ekonomisë. Autonomia e intelektualit ndaj politikës përbën kushtin themelor për krijimin e një dijeje të pakorruptuar."

Tranzicion: kjo fjalë – çelës përmbledh kuptimin aktual dhe entuziasmues, të vështirë dhe me përgjegjësi, të propozuar me anën e 36 temave të trajtuara në mënyrë efikase e me shpirt kritik ku, në saj të energjisë pozitive e të teknikës narrative të autorit, leximi bëhet interesant e i këndshëm.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages212
ISBN9789928236135
RedaktoriGino Luka
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë