Kohë mashtrimesh View larger

Kohe mashtrimesh

Arben Vata UE0028

New product

Përshkrim i shkurtër

Dyshimi se demokracia nuk po sjell progresin e kërkuar e nxit autorin që të shkojë përtej realitetit të dukshëm politik. Në analizat e tij, Arben Vata pohon se në Shqipëri po riciklohet e njëjta klasë politike dhe po ushqehen të njëjtat vese shoqërore negative. "Më duket se jemi po aq frikacakë dhe po aq të paemancipuar sa kemi qenë dhe, mbi të gjitha, vazhdojmë të mashtrojmë njëri-tjetrin kudo dhe kurdo", - thotë autori. Ky botim dëshmon një anë tjetër pozitive dhe etike të brezit të gazetarëve të pas viteve '90 dhe mbetet një ftesë e hapur për ri-reflektim

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639686

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages298
ISBN9789995639686
Shtëpia botueseUET Press & MAPO Editions
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane