Betonizimi i demoracise

Maks Velo UE0008

New product

Përshkrim i shkurtër

Janë të rrallë intelektualët si Maks Velo që rebelohen me shndërrimet dramatike dhe kaosin në të cilin janë përfshirë qytetet dhe mjediset publike në Shqipëri. Dëshmi e kësaj revolte vjen edhe "Betonizimi i demokracisë", të cilin jepen intervistat dhe studimet e këtij autori në fushën e arkitekturës dhe planifikimit urban. Betonizimi është forma më e lartë e vëtëshkatërrimit të një shteti. Ky botim shoqërohet edhe me dokumente të ndryshme, foto me ngjyra dhe ilustrime që tregojnë më së miri shkatërrimin nga ndërtimet pa kriter të këtyre 23 viteve demokraci.

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639976

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages416
ISBN9789995639976
Shtëpia botueseUET Press & MAPO Editions
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane