Syri me blu View larger

Syri me blu

Toni Morrison BDR029

New product

Përshkrim i shkurtër

Aftësia e Morrisonit në përdorimin e fjalëve të thjeshta për të prodhuar fraza lirike e me shkëlqim dhe për të evokuar përceptime të sakta emocionale është e jashtëzakonshme. Vepra e saj përmbush në mënyrë brilante ngarkesën në tipizmin madhështor dhe gravitetin moral, që çdokush me të drejtë do të priste nga një laureate e Çmimit Nobel në letërsi

More details

903 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621001
Viti i botimit2007

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Toni Morrison (1931) është fituese e Çmimit Nobel dhe e Çmimit Pulitzer. Ajo është shkrimtarja e parë me ngjyrë, që ka marrë çmimin Nobel, në vitin 1993. Romanet e saj shquhen për temat epike, dialogjet e gjalla dhe përshkrimet e detajuara të karaktereve.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages187
ISBN9789995621001
Viti i botimit2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë