Molloy

Samuel Beckett BTI0043

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky është romani i kërkimit të vetes, romani i identitetit. Ndonëse pa një histori të mirëfilltë, ai shfaqet si një mënyrë hulumtimi brenda vetvetes, një mënyrë udhëtimi të brendshëm për të marrë vesh kush dhe për çfarë jemi.

More details

897 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789995684716
Viti i botimit2010

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Molloy, i pari i tre kryeveprave që përbëjnë trilogjinë e famshme të Samuel Beckett-it, u shfaq si fillim në frëngjisht në vitin 1951, e ndjekur, shtatë muaj më vonë, nga Malone vdes (Malone meurt) dhe dy vjet të tjerë më pas, nga The Unnamable (E paemërtueshmja). Pak vepra të letërsisë bashkëkohore janë vlerësuar në mënyrë kaq universale, si thelbësore për kohën e tyre dhe kuptimin e përvojës sonë njerëzore.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789995684716
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
PërkthyesiUrim Nerguti