Bishti i dhelpres View larger

Bishti i dhelpres

Balil Gjini A-008384

New product

Përshkrim i shkurtër

Në fëmini më habitnin fluturat me krahët gjithë ngjyra. I ndiqja lule më lule. S’i kapja dot, por edhe kur i kapja më linin në gishta veç një push verdhëllemë. Krahët e tyre ishin  bërë për qiellin, ama trupi, eh, trupi ishte bërë krejtësisht për tokën, u ngjante krimbave që zvarriteshin ngado në tokë. Kërkova dashuri të tjera. Midis tyre dhe letërsinë. Zakoni më shtynte ta kërkoja sipas të njëjtëve steriotipeve: të kërkoja anën poetike, pushin e lehtë mbi krahët e saj. Po erdhi edhe koha kur letërsia nuk duhej të shikohej me sytë e soditësit, por të kritikut.

101 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
ISBN9789928293169

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages240
ISBN9789928293169
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanKomik