Duke pritur eren View larger

Duke pritur eren

Oskar Kroon A-007429

New product

Përshkrim i shkurtër

Një histori e ngrohtë poetike dhe emocionale për Vingën, e cila gjatë një vere të veçantë në ishullin e gjyshit lë pas fëmijërinë. Gjuha e lirshme, dendësia poetike dhe toni i përpiktë, por edhe përshkrimi i bukur i personazhit kryesor Vinga dhe gjyshit të saj, dy vetmitarë kryeneçë, portretizuar me ngrohtësi larg çdo stereotipi, e bëjnë librin mjaft tërheqës. Libri Duke pritur erën u botua më 2019 dhe u nderua me August Prize për kategorinë e Librit për Fëmijë dhe të Rinj.

More details

995 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA
ISBN9789928227690
Viti i botimit2021

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një histori e ngrohtë poetike dhe emocionale për Vingën, e cila gjatë një vere të veçantë në ishullin e gjyshit lë pas fëmijërinë. Një dashuri dhe lidhje gjysh-mbesë e dhënë e përshkruar në mënyrë të veçantë.     

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages324
ISBN9789928227690
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiHamit Gurguri
I ri1