Ulurima e ujkut View larger

Ulurima e ujkut

Ag Apolloni A-006190

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani “Ulurima e ujkut” i Ag Apollonit trajton temën e të pagjeturve, mjerimin social e politik, edukimin arsimor, defektet religjioze, mitizimet historike, pseudodisidencën, si dhe dashuritë dhe marrëzitë e ndryshme. Po ashtu edhe ndarjet e dhimbshme me të gjallët dhe të vdekurit.

More details

96 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632515
Viti i botimit2018

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Romani autobiografik përshkohet gjithandej nga një dëshpërim dhe tërbim, i shoqëruar edhe më një dozë humori, me shumë referenca nga muzika, piktura, filmi dhe teatri.

Ngjarjet vendosen në Kosovë, Maqedoni, Shqipëri, Mal të Zi, Itali dhe Vjenë, ku edhe është përfunduar romani.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages276
ISBN9789951632515
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë