Buka e fjaleve View larger

Buka e fjaleve

Kira Iorgoveanu Mantsu A-005096

New product

Përshkrim i shkurtër

Një vëllim poetik nga poetja aromune Kira Jorgoveanu Mantsu, sjellë në shqip nga Spiro Fuchi.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928256881

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Poeti dhe studiuesi Agron Tufa e vlerëson poeten Kira Jorgoveanu Mantsu si " një nga zërat më të spikatur poezisë bashkëkohore të Europës. Klaviatura e saj poetike, muzikaliteti, timbri dhe intonacioni intim shkrihen në një rrëfim lirikoelegjiak për legjendën e “unit”, fisit dhe etnisë së saj me rrënjë të thella e të lashta në truallin ballkanik... Fuqia artistike e poezisë se Kirës, mjetet virtuoze të ligjëratës poetike të saj na bëjnë thellë në shpirt të jemi bashkëpjesëtarë që plotpjesëtojmë këtë botë të trishtuar, fisnike dhe krenare".        

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages216
ISBN9789928256881
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSpiro Fuchi
I ri1