UDHA I - Poezi të zgjedhura View larger

UDHA I - Poezi te zgjedhura

Xhevahir Spahiu BPO0020

New product

Përshkrim i shkurtër

Xhevahir Spahiu është një nga poetët më të mirë që ka Shqipëria, poet me një shprehje të fuqishme metaforike, me përplasje idesh, me një frymë lirike dhe zhvillim dramatik të vargut, me një figuracion të plotë, por kryesisht me ide të thella,tronditëse.

More details

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Poeteka
ISBN9789928426512
Viti i botimit2016

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

...Muza poetike e Xhevahir Spahiut nuk ngjizet as nuk shpërthen në truall të butë, aq më pak në truall indiferent. Përkundrazi, duke qenë natyrë krijuese e pasioneve të forta, natyrë e pasioneve të tërësishme, duke qenë natyrë e shquar e guximit krijues e intelektual...

Ali Aliu

Xhevahir Spahiut, ai shquhet për një art origjinal të “poezisë që godet”.

Aleksandër Zoto

Talenti i tij poetik luksoz e identiteti krijues i pakrahasueshëm, bashkon rreth vetes tematikën me një përsosmëri të vazhdueshme të gjykimit të tij...

Ante Popovski

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages256
ISBN9789928426512
RedaktoriArian Leka
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë