Hoteli i kujtimeve rinore

Jamie Ford BOM0035

New product

Përshkrim i shkurtër

Një djalë kinez që dashurohet me një japoneze flokëgjatë e sybajame. Mes tyre një urdhër i qeverisë amerikane për internimin e japonezëve.

More details

204 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789994341917
Viti i botimit2011

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

6 other products in the same category:

More info

Një fakt për të cilin nuk flitet shumë. "Besoj se ka pasur një lloj autocensure, diçka si harresë, por pa dashakeqësi. Gjatë luftës shumë gazeta nuk kishin leje për të shkruar për kampet e internimit. Dhe ky qëndrim u përkeqësua edhe më tepër nga komuniteti nipoamerikan për shumë kohë pas luftës. Internimi u përjetua si diçka e turpshme dhe e sikletshme. Të ishe i lidhur, ndonëse amerikan, me ata që kishin sulmuar Shtetet e Bashkuara, ishte një temë për të cilën shumë familje nuk donin të flisnin.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages390
ISBN9789994341917
Shtëpia botueseOmsca - 1
Viti i botimit2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiOriana Tamburi