Si te udhetosh me 50 euro View larger

Si te udhetosh me 50 euro

Juljan Lala A-006357

New product

Përshkrim i shkurtër

Udhëtimi është dhurata më e bukur që mund t’i bësh vetes. Të justifikohesh se nuk udhëton dot sepse nuk ke para, nuk vlen; ky libër e dëshmon një gjë të tillë më së miri dhe të fton që të dalësh nga rutina e përditshme dhe të njohësh botën

More details

870 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Enea's
ISBN9789928110978

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Udhëtimi është i gdhendur në ADN-në tonë. Mbi të gjitha, është një sfidë më vetveten. Kur udhëton, ti viziton shtete që ke mësuar në gjeografi. Do shikosh qytete që i ke parë vetëm në televizor; do të ecësh në rrugë që kanë ecur njerëz të famshëm, do të kapërcesh male; Do kuptosh që Shqipëria nuk është qendra e botës, por as fundi: Do të takosh njerëz të ndryshëm; do krijosh miqësi të rralla. Do të dëgjosh histori personale nga ato që shkruhen vetëm në libra. Do shijosh ushqime tradicionale dhe do kërcesh si i çmendur nën tingujt e muzikës vendase. Do mësosh të përshëndesësh në gjuhë të ndryshme, do dashurosh dhe do të dashurojnë. Do qash, do qeshësh e mbi të gjitha do të ndihesh i gjallë.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages84
ISBN9789928110978
RedaktoriJonida Xhepa, Ornela Trupja
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë