Magic dragon soup View larger

Magic dragon soup

Stela Gega-McConaghy A-003773

New product

Përshkrim i shkurtër

Tre dragoj të vegjël mësojnë si të hanë shëndetshëm kur takojnë një Dragua kuzhinier me famë, i cili gatuan një supë me perime dhe me një përbërës magjik. Përrallë në vargje në shqip dhe anglisht shkruar nga Stela Gega- McConaghy dhe Matilda Vangjeli, e ilustruar nga Ledia Kostandini.

More details

122 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084149

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Stela Gega-McConaghy është autorja e librit “Supa magjike e dragoit”. Frymëzimi për këtë përrallë erdhi teksa mundohej ta mësonte djalin e saj tre vjeçar të hante perimet. Stela jeton në Massachusetts me bashkëshortin dhe djalin e saj, Mason, dhe kur ajo nuk është duke punuar ata kalojnë kohën sëbashku dhe ngasin biçikleta.

Matilda Vangjeli përktheu dhe përshtati tregimin në gjuhën shqipe. Studimi i gjuhëve të huaja ka qenë një pasion që nga fëmijëria për të. Ajo jeton në Tiranë, dhe në kohën e saj të lirë i pëlqen të udhëtojë dhe të mësojë për kultura të reja.

Stela dhe Matilda janë shoqe fëmijërie, dhe ky botim është një demonstrim i vërtetë i shoqeve që mbështesin njëra-tjetrën, duke i bërë ëndrrat e tyre realitet.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages130
ISBN9789928084149
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1