Virgjereshat e Vivaldit View larger

Virgjereshat e Vivaldit

Barbara Quick A-002771

New product

Përshkrim i shkurtër

Një pamje e gjallë e kënaqësive dhe zhgënjimeve të jetesës brenda botës së ngujuar të Venecia… dhe një sekret i Vivaldit të famshëm. 

More details

883 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA
ISBN9789959644840
Viti i botimit2014

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Në Venecien e shekullit të tetëmbëdhjetë, qytetin e maskave, të muzikës dhe mëkatit, asgjë nuk është ashtu si duket. Një foshnjë e braktisur rritet mes jetimëve të Ospedale della Pietà-së. Dhe ajo është një muzikante me talent të jashtëzakonshëm.

Është Anna Maria dal Violin, nxënëse e Priftit të Kuq të Venecies, Antonio Vivaldit. Pasi i japin bojë dhe letër dhe i thonë t'i shkruajë nënës së saj, ajo nis të rrëfejë vetveten. E ngujuar brenda mureve të ospedale-s, në pallatet e ndaluara të Venecies, në geton çifute dhe në botën tunduese dhe sensuale të karnavaleve ajo përpiqet të gjejë se kush është dhe nga vjen.

Ajo takon dashurinë dhe mëson të njohë thellësinë e mizorisë. Duket se gjithkush rrotull saj ka një sekret. Edhe Antonio Vivaldi.       

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages282
ISBN9789959644840
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElsa Goga