Rrëfenjat e Bardit Bidëll View larger

Rrefenjat e Bardit Bidell

Joanne K. Rowling BDI0411

New product

Përshkrim i shkurtër

Pesë përralla të mrekullueshme, mbushur me magji dhe emocion, Rrëfenjat e Bardit Bidëll kanë qenë leximet më të preferuara para gjumit në familjet magjistare, për shekuj me radhë.

More details

888 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Viti i botimit2018

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Rrëfenjat e Bardit Bidëll, me pesë përralla të mrekullueshme, mbushur me magji dhe emocion. Përkthyer prej runesh nga Hermionë Granxheri, me shënimet shoqëruese të profesor Albus Urtimorit, përfshirë këtu me lejen e Arkivit të Hoguortsit.

Koment mbi librin

"Bardi Bidëll, apo rapsodi Bidëll, moralist, magjistar dhe një liberal i madh, është për botën magjike siç është Hans Christian Anderseni për babanacët."

Sunday Times

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages140
Shtëpia botueseThe Tales of Beedle the Bard
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMarsiano Qëndro
I ri1