Veronika vendos të vdesë View larger

Veronika vendos te vdese

Paulo Coelho TO0283

New product

Përshkrim i shkurtër

Veronika, një vajzë e re dhe e bukur sllovene, duket sikur ka arritur gjithçka ka dashur në jetë. Megjithatë, nuk është e lumtur.

More details

110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789992713453
Viti i botimit2005

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Më 21 nëntor 1997 vendos të vrasë veten. Përçapja për vetëvrasje e çon në spitalin psikiatrik të Viletes, ku njeh të çmendur të vërtetë dhe një popullsi normale, që ngjan të jetë strehuar pas mureve të lartë të çmendinës nga frika e së panjohurës, dëshira për të qenë e sigurt ose nga lodhja e jetës rutinë. Atje, Veronika kupton se në çdo çast të jetës sonë mund të zgjedhim mes jetës dhe vdekjes dhe të njohim një pjesë të çmendurisë sonë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages292
ISBN9789992713453
Shtëpia botueseToena
Viti i botimit2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiNonda Varfi