Novela, Stefan Cvajg View larger

Novela, Stefan Cvajg

Stefan Cvajg BDI0010

New product

Përshkrim i shkurtër

Vendin e nderuar në historinë e letërsisë, Cvajgu e ka merituar me novelat e tij të shumta e të mrekullueshme. Në ato mijëra e mijëra faqe prozë të Cvajgut dallohen tre novela që konsiderohen ndër më të shquarat e krijimtarisë së tij: Amoku, Letra e një të panjohure, Njëzet e katër orë nga jeta e një gruaje. Këto të trija po ia japim lexuesit në një vëllim të vetëm, në përkthimet e Robert Shvarcit dhe Enver Ficos

880 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789992759445
Viti i botimit2005

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages160
ISBN9789992759445
Shtëpia botueseDituria
Viti i botimit2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveDytë
PërkthyesiRobert Shvarc, Enver Fico