TRE NOVELA View larger

TRE NOVELA

Preç Zogaj A-006004

New product

Përshkrim i shkurtër

Preç Zoga që njihet si poet, eseist, romancier, tani shfaqet para lexuesit edhe si tregimtar. Ai ka botuar se fundi tri novella: Hedhja, Bija e re e nënës së vjetër dhe Kompleksi  

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN256
Viti i botimit2020

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Disa minuta më vonë, pasi Kryeministri dhe shpura e zyrtarëve bashkiakë ishin larguar, përfshirë Hilarian e bukur, nga këndi i hollit ku Konti kishte zhvilluar një takim të ngrohtë me përfaqësuesit e RRME-së, u nis dhe zuri të përhapej si fjollë e padukshme, një ftohmë bryme që u ngrinte pjesëmarrësve harenë e bisedave me njëri tjetrin, - fjala Hedhje. Me gjasë, në një të ardhme, në qytetin N do të ndodhte një mrekulli që nuk e kishte njohur Shqipëria, as bota: një njeri do të hidhej pa litar e pa parashutë, me rrobat e trupit, nga një lartësi shumë e madhe e do të binte shëndoshë e mirë në tokë. Jo një engjëll! Jo një dragua me krahë si ata të përrallave dhe bestytnive të vjetra! Një njeri si ne, pa gjë në sqetulla, veç leshit që kemi të gjithë. Zot i madh!

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
ISBN256
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1