Kali i luftes View larger

Kali i luftes

Michael Morpurgo A-005682

New product

Përshkrim i shkurtër

Nga ish-Laureati i Letërsisë për Fëmijë, Michael Morpurgo, vjen kjo histori legjendare e luftës, miqësisë dhe besnikërisë.

More details

496 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928286932
Viti i botimit2020

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Pashë ushtarët me uniforma gri para nesh të ngrinin pushkët dhe dëgjova rrapëllimën vdekjeprurëse të një mitralozi… Në rrëmujën vdekjeprurëse të Luftës së Parë Botërore, një kalë përjeton realitetin e betejës nga të dyja anët e llogoreve. Joey na flet për mbijetesën e miqësive të vërteta edhe në kohërat më të tmerrshme. Ai na njeh me fuqinë e luftës dhe bukurinë e paqes. Kjo është historia e tij.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages192
ISBN9789928286932
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNiko Zguri
I ri1