Kandidati

Ben Blushi UE0005

New product

Përshkrim i shkurtër

Një nga romanet e angazhuara më të suksesshëm, që doli në prag të zgjedhjeve vendore të vitit 2015, që shquhet për sarkazëm dhe fuqi goditëse shprehëse

More details

490 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MAPO Editions
ISBN9789928190581

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

 Blushi kapërcen kufijtë imagjinarë për të lëshuar silurën e tij të fantazisë mbi ngjarjet politike të ditëve tona. "Kandidati" i Blushit merr përsipër të na tregojë se si zhvillohen zgjedhjet në Shqipëri…Bëhet fjalë për njërin nga kandidatët për Bashkinë e Basenit, i cili vdes papritur, para hapjes së fushatës zgjedhore dhe, megjithatë, fiton. Ai quhet Kadim Sedini, emër që ngjan shumë me atë të kryebashkiakut Qazim Sejdinit. Romani është i ndërtuar mbi provokimin

Data sheet

pages218
ISBN9789928190581
Shtëpia botueseMAPO Editions
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveSecond edition
Përmasat16.5x23