Në shoqërinë e kurtizanes View larger

Ne shoqerine e kurtizanes

Sarah Dunant PE0102

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo është një histori mahnitëse që zhvillohet në Venedikun e shekullit të 16 dhe interesat e jë xhuxhi me padronen e tij vihen në rrezik nga një vajzë sakate

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789994340200
Viti i botimit2006

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Rreth librit

Ngjarjet e këtij romani zhvillohen në Venedik, në shekullin XVI. Një xhuxh mendjemprehtë dhe padronia e tij mahnitëse, të cilën qysh në lindje e kanë mësuar të joshë dhe kënaqë meshkujt, formojnë së bashku një dyshe të përsosur.

Me guxim dhe zgjuarsi ata ia dalin mbanë të bëhen pjesë e shoqërisë venedikase. E megjithatë, me rritjen e pasurisë dhe suksesit, lidhja e tyre vihet në rrezik.

Situata më e vështirë shkaktohet nga një vajzë sakate, e cila futet në jetën dhe zemrat e tyre përmes mashtrimeve, duke shkaktuar pasoja të rënda për të dy personazhet.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages452
ISBN9789994340200
Viti i botimit2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIlir Baçi
RomanSagë&Histori