Krimi Kibernetik View larger

Krimi Kibernetik

Misha Glenny A-003583

New product

Përshkrim i shkurtër

Si u bënë hakerët mafia e re. Rezultati i këtij libri është thjesht i pamohueshëm: ky libër është jashtëzakonisht tërheqës dhe i besueshëm. Është libër i domosdoshëm për t’u lexuar nga kushdo që përdor kompjuter: libri kryesor i krimit të kohës sonë.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721714
Viti i botimitthe Cybercrime

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Në këtë libër magjepsës dhe bindës, Misha Glenny, autori i librit ndërkombëtarisht të njohur “McMafia”, zbulon tri kërcënimet themelore me të cilat përballemi në shekullin e njëzetenjëtë; krimin kibernetik, luftën kibernetike dhe spiunazhin industrial kibernetik. Qeveritë dhe sektori privat po humbasin miliarda dollarë çdo vit duke luftuar kriminelët super-të-mençur, gjithnjë-të-ndryshueshëm dhe gjithnjë-të-padukshëm: hakerët.

VLERESIME

“Ky libër jashtëzakonisht i fuqishëm tregon se sa shumë na mungojnë mjetet ndërkombëtare të përbashkëta, aq të nevojshme për të luftuar krimin kibernetik. Lexim i nevojshëm.”

– Roberto Saviano, autor i librit “Gomorra”

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages362
ISBN9789951721714
Viti i botimitthe Cybercrime
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEurisa Rukovci
I ri1