Dy vjet pushime View larger

Dy vjet pushime

Zhyl Vern BDI0046

New product

Përshkrim i shkurtër

Shumë Robinsonë kanë zgjuar kureshtjen e lexuesve të rinj... Por me gjithë numrin e madh të romaneve të këtij cikli, mbetej ende vend për një roman të ri... Një grup fëmijësh nga tetë deri trembëdhjetë vjeç, të braktisur në një ishull, të shtrënguar të luftojnë për jetën midis pasioneve të rigjallëruara, të ndryshimeve të kombësisë, me një fjalë një kolegj Robinsonësh...

More details

496 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9992747552

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Djemtë e një kolegji gjenden të vetëm në bordin e anijes Slougi - përfundojnë, për shkak të një shtrëngate në Oqeanin Paqësor, në një ishull të shkretë ku do të qëndrojnë dy vjet... për pushime të detyruara! Ky libër i njohur i Zhyl Vernit është përkthyer vite më parë nga një i panjohur, i burgosur në burgjet e diktaturës. Emri i tij, mjerisht nuk ka mbërritur deri te ne. Këtë gjë e kam mësuar shumë vite më parë nga O. Grillo, në atë kohë, redaktor në Sh.B. "N. Frashëri", ku është botuar për herë të parë ky roman. Dëshirojmë t'i bëjmë një falënderim publik këtij njeriu me dëshirën se lexuesi do ta mësojë një ditë emrin e tij.

Data sheet

pages247
ISBN9992747552
RedaktoriAna Sheldia
Published year2001
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër