Kthimi View larger

Kthimi

Albatros Rexhaj A-003593

New product

Përshkrim i shkurtër

Albatros Rexhaj është shkrimtar modern, që me sukses të madh e ka gjetur rrugën te lexuesi i shumtë - në numër - i tij. Sinqeriteti dhe thjeshtësia e tij krijuese, trajtimi pa ekuivok dhe pa komplekse i temave, origjinaliteti krijues, e ka bërë emrin e tij të pranishëm në letërsinë shqipe. Mos hezitoni ta lexoni: Nuk është shkrimtari tipik që do ta hasni.  

More details

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Buzuku
ISBN9789951721578

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Kthimi është titulli i veprës që zhvillohet në dy linja. Plotësuese ndaj njëra tjetrës e në të njëjtën kohë të pavarura, Kthimi dhe Outboxi i ndjenjave të mia përbëjnë librin që keni në duar. Përderisa te Kthimi autori ndërton fabulën përmes së cilës komunikon me lexuesin, trajton temat që preokupojnë atë, kredhet në mendime e meditime rreth temave universale njerëzore; por që secila gjeneratë i sheh dhe reagon ndryshe me to, te Outboxi i ndjenjave të mia autori shpalos ndjenjat krejt personale përmes dromcave poetike.

                                        

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages231
ISBN9789951721578
Published year2018
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1