Reduced price! Aventurat e Dinpakut - a View larger

Aventurat e Dinpakut - a

Nikolaj Nosov LG0013

New product

Përshkrim i shkurtër

Aventurat e DinPakut është shkruar me një dozë të këndshme humori, duke u përballur Ai Që Di shumë: (DinShumi) me Atë Që Di Pak (domethënë DinPakun). Fjalët e reja DinPak e DinShum, si emra njerëzish e si ofiqe e ndajshtime njëherësh, janë edhe krijimtari shqiptare, domethënë kompozita të gjuhës shqipe, sepse në rusisht nuk tingëllojnë ashtu.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
Viti i botimit2015

720 Lekë

-10%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Aventurat e DinPakut është shkruar me një dozë të këndshme humori, duke u përballur Ai Që Di shumë: (DinShumi) me Atë Që Di Pak (domethënë DinPakun). Fjalët e reja DinPak e DinShum, si emra njerëzish e si ofiqe e ndajshtime njëherësh, janë edhe krijimtari shqiptare, domethënë kompozita të gjuhës shqipe, sepse në rusisht nuk tingëllojnë ashtu. Dhe kjo duhet thënë se është meritë e akademikt Dedja, pavarësisht se libri vjen i përkthyer me seriozitet e plot harmoni e elegancë nga J. Doksani. Me sa duket DinPaku, ky aventurier i të gjitha kohërave, ka për të rritur edhe breza të tjerë në Shqipëri, derisa pëlqehet e lexohet me interes e që të mundëson të duash pastaj shkrimtarin Nosov, librin e tij e plot libra të tjerë. Ky libër është i përshtatshëm për klasën V, VI e VII.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages196
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJorgji Doksani