Bikini

Janush L. Vishnjevski BOM0036

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani i ri i Janush L. Vishnjevskit "Bikini", i botuar në origjinal në vitin 2009, ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm. Në të rrëfehet historia e dashurisë së një gjermaneje me një amerikan, në fund të luftës së Dytë Botërore.

More details

200 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789994341689
Viti i botimit2010

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Nga Dresdeni i shkatërruar pas bombardimeve, nëpër Nju-Jorkun ku zien jeta, deri në atolin e virgjër, të paprekur nga qytetërimi, Bikini, kjo është odiseja e Anës, vajzës gjermane.

Ajo është e bukur, e flet shkëlqyeshëm anglishten dhe ëndërron për karrierën e fotografit. Nga zjarri i liftës atë e tërheq Stenli, një fotoreporter amerikan, i dërguar me punë nga redaksia e "Nju-Jork Tajms"-it në Europë. Si të dashurosh kur ke parë kaq shumë të liga? Si të jesh i lumtur, kur nuk mundesh, por dhe nuk ke të drejtë të harrosh?

A i shkonte ndër mend Anës se punimet e saj më të mira do të ishin fotografitë e qytetit të shkatërruar të lindjes dhe se do të ndodhej fillimisht në Nju-Jorkun ku gëlon jeta, pastaj në atolin e magjishëm Bikini...?

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages390
ISBN9789994341689
Shtëpia botueseOmsca - 1
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiSokrat Gjerasi