Piratet e Malezise

Emilio Salgari BOM0044

New product

Përshkrim i shkurtër

Tigri ngrihet përsëri. Sandokan dhe Janez janë kthyer, për të luftuar ndaj padrejtësive dhe armiqve të vjetër. Tremal-Naik vazhdon me fatkeqësitë, kësaj radhe është burgosur padrejtësisht; gjuetari i madh është dëbuar nga India dhe është dënuar përjetë në një koloni. Duke e ditur që mjeshtri i tij është i pafajshëm, Kamamuri harton një plan për ta shpëtuar në mundësinë e parë që mund t’i jepet. Për ta ndihmuar, Sandokan dhe Janez duhet t’i udhëheqin luftëtarët e tyre kundër forcave të James Brooke.

200 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789992752564
Viti i botimit2005

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages326
ISBN9789992752564
Shtëpia botueseOmsca - 1
Viti i botimit2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiGuri Shyti