Dashuri ne kohe koronavirusi

Ambra Hysa A-005216

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër, përcjell mesazhe të bukura shprese dhe besimi se ”Do t’ia dalim!”; vë në epiqendër Dashurinë, si çelësi i mirëkuptimit dhe i paqes; si gjeneratori i transformimit pozitiv të mendësisë dhe jetës së individit dhe shoqërisë.

More details

898 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ERIK
ISBN9789928275486
Viti i botimit2020

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

“Dashuri në kohë Koronavirusi’’, vjen tek ju nga autorja Ambra Hysa dhe Botimet “ERIK”, si libri i parë në këtë kohë të trishtë të pandemisë globale, që jo rrallë, është vlerësuar si “Lufta e Tretë Botërore”. Është një libër mjaft interesant dhe origjinal, sa artistik aq edhe real. Aty, secili nga ne gjen vetveten në Jetën që po jetohet, por edhe që dhimbshëm po humbet...

Në këtë dramë me përmasa tragjike, autorja si ‘‘dëshmitar okular’’, si bashkëjetuese, me një gjuhë të drejtpërdrejtë e të sinqertë; me kolorit të pasur; me ndonjë dialektizëm, që më tepër i jep lezet se sa e rëndon, vijëzon me lot copëza jete të viktimave të pafajshme; bën homazh e nderim të thellë për mjekët, “Gardianët e Jetës”, “Zemra dhe dora e ngrohtë mbi plagë”... Dhuron lule për fitimtarët!

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages168
ISBN9789928275486
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanRomancë&Pasion
I ri1