Al Qaeda në Magrebin Islamik View larger

Al Qaeda në Magrebin Islamik

Dritan Demiraj A-005951

New product

Përshkrim i shkurtër

“Al-Qaeda në Magrebin Islamik (AQIM)” (volumi i shtatë në kolanën e al-Qaedës) flitet për al-Qaedën në Magrebin Islamik (AQIM), historikun e krijimit të saj.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928307590

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

AQ në rajonin e Libisë, lidhjet e AQIM-së me grupet e tjera terroriste. Grupi i Armatosur Islamik (GIA) në Algjeri, Grupi Salafist për Predikim dhe Luftim (GSPC), al-Murabitun, Jund al-Khilafa, Ansar Dine (Tuaregët), Ahmada ag Bibi, Alghabass ag Intallah, Boko Harami, etj. Lidershipi, doktrina, strategjia, financimi, rekrutimi, mediat, stërvitja ushtarake dhe operacionet kryesore të AQIM-së, operacioni “Serval” dhe operacioni “Barkhane” në Sahel. E ardhmja e AQIM-së. Mësimet e nxjerra.

 

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages528
ISBN9789928307590
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1