Meri Popins - Mediaprint View larger

Meri Popins - Mediaprint

P.L. Travers A-003902

New product

Përshkrim i shkurtër

Meri Popins është dadoja më e famshme e të gjitha kohërave, fryt i fantazisë së shkrimtares australiane Pamela Travers, që ka shkruar tetë libra për fëmijë, dy prej të cilëve janë bërë filma nga kompania e famshme Disney.

More details

882 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084194
Viti i botimit2019

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Meri Popins është sqimatare, shihet shpesh në pasqyrë, iu dhuron fëmijëve aventura magjike dhe argëtuese, i zbret shkallët duke rrëshqitur në parmakët e tyre, ndërsa valixhen duket sikur e ka bosh dhe të lehtë, por prej saj dalin llojlloj objektesh me forma të çuditshme.

Meri këmbëngul se të gjitha gjërat magjike ndodhin se ia kërkojnë fëmijët.

Ajo është rreptë dhe e dashur, ndonjëherë edhe e vrazhdë, por njëherësh e aftë të këshillojë të vegjël e të rritur. Kur mendon se e ka përmbyllur misionin e saj largohet pa asnjë lajmërim, me ndryshimin e erës, ashtu sikundër edhe erdhi: duke u mbajtur në çadrën e saj të bukur me dorezë në formën e krokodilit. Por lë pas një familje të lumtur.

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages164
ISBN9789928084194
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMargalina Sina
I ri1