Arti i oratorise View larger

Arti i oratorise

Dale Carnegie BZ0155

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër keni për të mësuar elementët thelbësorë të përgatitjes dhe mbajtjes së një fjalimi.

More details

11096 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951817684

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Përmes librit të Dale Carnegie do të mësoni si t'i përpiloni informatat e nevojshme, artin e bërjes për vete të publikut qysh në minutat e para të fjalimit, si të shtoni shembuj, anekdota, statistika dhe ngjashmëri që e bëjnë fjalimin tuaj kuptimplotë për publikun, si t'i grishni dëgjuesit ta pranojnë mesazhin që u përçoni, si ta përdorni gjuhën trupore per ta fuqizuar fjalimin tuaj.

Gjithashtu do të mësoni kur dhe si ta përdorni humorin dhe si ta mbyllni fjalën duke u siguruar që ta keni shtjelluar idenë dhe se këto ide do të mbahen mend dhe do të vihen në jetë.

Data sheet

pages179
ISBN9789951817684
Published year2023
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1