Libri i vogel i lidershipit View larger

Libri i vogel i lidershipit

Stefan Soderfjall A-000416

New product

Përshkrim i shkurtër

Objektivi i këtij libri të vogël është që të interpretojë pothuajse të gjithë punën shumëvjeçare të autorit, i cili i ka kushtuar qindra faqe shkrime lidershipit. Këtu, autori na sjell shumë shkurtimisht dhe sa më lehtë që është e mundur, gjithçka që duhet të dimë rreth lidershipit.

More details

97 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721851
Viti i botimit2019

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Çfarë është lidershipi dhe cili është funksioni që përmbush?

Si duhen motivuar punëtorët?

Çka quajmë lidership të keq, të bazuar në devijime, kushtëzues-formues, dhe transformues?

Gjatë gjithë periudhës së studimeve hulumtuese dhe në vitet pas punimit të doktoraturës, interesimi i tij më i madh i Stefan Söderfjäll ka qenë në fushën e psikologjisë organizative dhe të punës.

Mbi të gjitha, ai ka qenë i interesuar për duku rinë e lidershipit dhe ekipit, si dhe ka studiuar për mënyrën se si mund të krijohen parakushte të mira për motivim, performancë në punë dhe mirëqenie.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages115
ISBN9789951721851
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë