Princi i fundit i Atlantidës View larger

Princi i fundit i Atlantides

Jorge Angel Livraga AKR0008

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër është një përpjekje e guximshme dhe e gëzueshme e ripërjetimit historik të njërit prej episodeve më të diskutueshme dhe më emocionuese të historisë së hershme të njerëzimit; ekzistencës së mundshme të një qytetërimi prehistorik të quajtur Atlantidë. Në fragmentin e fundit të kontinentit atlant kemi vendosur Ankorin, një princ, një filozof, një njeri. Ngjarjet zhvillohen para rreth 11500 vjetësh

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Akropoli i Ri
ISBN9789928214935
Viti i botimit2017

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Vepra risjell pulsin e freskët dhe pedagogjik ditët e fundit të kontinentit antlant, të mbushur me luftëra pushteti mes popujve të dritës dhe të errësirës. Ankori, princi i fundit i popullit diellor, shoqëron shikimin tonë mbi një botë të cilën shumë shpejt ujërat do ta përpijnë njëherë e përgjithmonë. Kush kalon shikimin e tij mbi faqet e kësaj vepre, do të mbajë në kujtesë përgjithmonë frymën e ndritshme të Ankorit, Fenurit, dhe të një epoke të largët që ndoshta nuk është thjeshtë bijë e fantazisë sonë, por e kujtesës sonë të venitur nga koha, por të vërtetë.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages252
ISBN9789928214935
RedaktoriSilvana Rusi
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIrdis Domnori
RomanMotivim&Vetëdije
I ri1