Keshilla per te mbajtur mendjen te fresket View larger

Keshilla per te mbajtur mendjen te fresket

Alberto Oliverio BDI0104

New product

Përshkrim i shkurtër Ky libër është një përshkrim i saktë dhe i plotë i gjimnastikës së mendjes, i pasuruar dhe i mbështetur nga nocionet më të fundit të biologjisë dhe të mjekësisë, për të mbajtur të ri dhe të freskët trurin tonë dhe për të shëruar dëmtimet, që koha në mënyrë të pashmangshme na sjell.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9992746066
Viti i botimit2007

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

6 other products in the same category:

More info

Truri unë plaket në mënyrë të natyrshme, njësoj siç ndodh edhe me pjesën tjetër të trupit. Ajo që ndodh me muskujt, të cilët humbin elasticitetin e tyre në qoftë se nuk ushtrohen, ndodh edhe me trurin. Ja përse ky libër propozon ushtrime për kujtesën, fjalëkryqe, analiza fotografish dhe pikturash, enigma logjike: të gjitha këto janë teknika të veçanta për të përmirësuar përqendrimin e hemisferës së djathtë dhe të majtë të trurit. Për më tepër, autori na nxit dhe na jep zemër të mbajmë të zhdërvjellëta skemat tona mendore dhe të jemi të gatshëm gjithmonë për përvoja të reja. Por për të pasur një mendje të shëndoshë në një trup të shëndoshë, është e nevojshme të kujdesesh në mënyrë të vazhdueshme për veten, me një dietë të ekuilibruar, ushtrime fizike dhe "luftë" kundër stresit.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages138
ISBN9992746066
RedaktoriTereza Basho
Viti i botimit2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAna Sheldia