Gjera qe bien nga qielli View larger

Gjera qe bien nga qielli

Selja Ahava A-005277

New product

Përshkrim i shkurtër

Nganjëherë, vjen fundi i botës. Nganjëherë, Parajsa shpërthen. Nganjëherë, dikush vdes kaq papritmas, sa nuk ka kohë ta kuptosh. Ndoshta ky njeri do të përpiqet të rikthehet si një fantazmë për të vazhduar historitë e saj të lëna përgjysmë. Ndoshta duhet vërtet të largohemi. Ndoshta duhet të ndalojmë buzë rrugës dhe ta lëmë makinën të ikë. Ndoshta duhet të bëhemi bardh e zi. Të tkurremi e të tendosemi... kështu shkruan Selja Ahava në romanin "Gjëra që bien nga qielli". Një libër sa tragjik aq dhe plot humor, sa i frikshëm aq dhe frymëzues.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
Viti i botimit2020

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një vajzë e re që humbet nënën kur një bllok akulli bie nga qielli. Një grua të cilës i bie dy herë rresht lotaria. Një burri i bie katër herë rrufeja. A bëhet fjalë për një koencidencë? Apo për diçka më shumë? “

Gjëra që bien nga qielli” është rrëfimi për jetën e katër njerëzve, e cila ndryshon tërësisht si pasojë e ngjarjeve të rastësishme. Por në të njëjtën kohë, ai është dhe një meditim për qëndrueshmërinë e dashurisë, për kohën që kalon dhe dhimbjen që njeriu ndjen kur humbet dikë.

Selja Ahava, një prej shkrimtareve më të dashura të Finlandës, i ndërthur të gjitha këto histori bashkë në një rrëfim krejt të veçantë e të paharrueshëm për kthesat e papritura të jetës që mund të përcaktojnë fatin e një njeriu.

REVIEW

‘Një libër vërtetë i mrekullueshëm... Sa tragjik aq dhe plot humor, sa i frikshëm aq dhe frymëzues. Një roman i nivelit të lartë nga pena e një shkrimtareje mjaft interesante.’

- Marjorie’s World of Books

‘Romani i dytë i Selja Ahavas të kujton një përrallë... rrëfimi është sa zbavitës aq dhe poetik, sa naiv aq dhe i mençur - një libër i mrekullueshëm.’ –

Neue Zürcher Zeitung

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages230
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller
I ri1