Reduced price! Tymi View larger

Tymi

William Faulkner BOT0201

New product

Përshkrim i shkurtër

Një gjykatës vritet dhe është detyra e Gavin të hetojë mbi vrasjen, duke zbuluar lidhjet mes vdekjes së gjykatësit dhe trashëgimisë së dy vëllezërve.?

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
Fletët72
ISBN9879928000019
Viti i botimit2010

360 Lekë

-10%

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Tymi është një nga gjashtë historitë e misterit, ku nobelisti William Faulkner ka përdorur si personazh kryesor Gavin Stevens. Një gjykatës vritet dhe është detyra e Gavin të hetojë mbi vrasjen, duke zbuluar lidhjet mes vdekjes së gjykatësit dhe trashëgimisë së dy vëllezërve. Faulkner bën një prezantim të shkëlqyer të karakterit të Gavin dhe mënyrës së zbardhjes së misterit.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët72
ISBN9879928000019
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani