Vrasja e Roxher Akroidit View larger

Vrasja e Roxher Akroidit

Agatha Christie BD0365

New product

Përshkrim i shkurtër

Roxher Akroid dinte shumë! Ai ishte në dijeni se një grua që kishte dashuruar kishte helmuar burrin e saj të dhunshëm. Ai gjithashtu dyshonte se dikush po i bënte shantazh Më vonë del lajmi se gruaja kishte vrarë veten me një mbidozë. Posta e mbrëmjes i solli Roxherit një pjesë informacioni. Për fat të keq, para se të mund të përfundonte letrën, ai u qëllua për vdekje me thikë.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333488
Viti i botimit2005

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Agatha Christie njihet në të gjithë botën si "Mbretëresha e Krimit". Librat e saj janë shitur në mbi një miliardë kopje në gjuhën angleze dhe po aq në 44 gjuhë të huaja. Ajo është autorja më e botuar e të gjitha kohëve në çdo gjuhë, e tejkaluar vetëm nga Bibla dhe Shekspiri. Është autore e 78 romaneve policorë, e 19 dramave dhe e 6 romaneve të shkruara me pseudonimin Meri Uestmakot. Librin e saj të parë, Misteri në Staills, e shkroi rreth fundit të Luftës së Parë Botërore, në të cilën ajo mori pjesë në mënyrë vullnetare si infermiere. Në këtë libër, ajo krijoi personazhin e Herkul Puarosë, belgut që u bë detektivi më popullor i filmave policorë pas Sherlok Holmsit.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages240
ISBN9789994333488
Viti i botimit2005
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTaqo Trajçe