Vdekje ne Nil View larger

Vdekje ne Nil

Agatha Christie BD0364

New product

Përshkrim i shkurtër

Herkul Puaroja sjell ne mendje fjalet qe kishte thene me pare nje pasagjer gjate atij udhetimi: "Sa do te doja t'ia drejtoja ne koke pistoleten time te vockel e te dashur dhe thjesht te terhiqja kembezen."Dhe nderkaq ne ate skene ekzotike asgje nuk mund te ishte aq e qete sa c'dukej

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333321
Viti i botimit2005

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Agatha Christie njihet në të gjithë botën si "Mbretëresha e Krimit". Librat e saj janë shitur në mbi një miliardë kopje në gjuhën angleze dhe po aq në 44 gjuhë të huaja. Ajo është autorja më e botuar e të gjitha kohëve në çdo gjuhë, e tejkaluar vetëm nga Bibla dhe Shekspiri. Është autore e 78 romaneve policorë, e 19 dramave dhe e 6 romaneve të shkruara me pseudonimin Meri Uestmakot. Librin e saj të parë, Misteri në Staills, e shkroi rreth fundit të Luftës së Parë Botërore, në të cilën ajo mori pjesë në mënyrë vullnetare si infermiere. Në këtë libër, ajo krijoi personazhin e Herkul Puarosë, belgut që u bë detektivi më popullor i filmave policorë pas Sherlok Holmsit.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages256
ISBN9789994333321
Viti i botimit2005
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiÇelo Hoxha