Fizika - ne ndihme te provimeve me zgjedhje View larger

Fizika - ne ndihme te provimeve me zgjedhje

Zylfi Spata A-005958

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky tekst është hartuar për t’u ardhur në ndihmë maturantëve për provimet me zgjedhje në lëndën e Fizikës.

More details

875 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928307538
Viti i botimit2020

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

7 other products in the same category:

More info

Në tekst është paraqitur në mënyrë analitike një përmbledhje formulash kryesore të njohurive shkencore që duhet të përvetësojë nxënësi maturant gjatë viteve të gjimnazit.

Teksti përmban mbi 400 ushtrime të zgjidhura sipas kapitujve, të cilët janë në përputhje me programin dhe standardin e provimeve të maturës shtetërore. Në tekst është paraqitur dhe një model testi me 30 ushtrime të zgjidhura.

Ushtrimet e zgjidhura sipas kapitujve janë zgjedhur në përshtatje me testet e provimeve me zgjedhje të maturës shtetërore, që kanë rënë gjatë 10 viteve të fundit.

Materialet shkencore të paraqitura në tekst do t’i shërbejnë çdo nxënësi që kërkon rezultate të larta në lëndën e fizikës dhe në provimet me zgjedhje, sidomos nxënësve që zgjedhin degët mjekësi, farmaci, bio-kimi, fi zikë, inxhinieri, informatikë.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages296
ISBN9789928307538
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1