Terr i bukur View larger

Terr i bukur

Kami Garcia & Margaret Peterson PE0061

New product

Përshkrim i shkurtër

Një ndërthurje mes gotikes, mitikes dhe magjikes... Me personazhe origjinale, një botë e re e ndërtuar në gjithë kompleksitetin e vet, një prozë shpërthyese, ky është arti mjeshtëror i tregimtar.

More details

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN978 9928 175 36 6
Viti i botimit2014

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Terr i bukur është libri i dytë i serisë Kronikat e Frymëtorëve. Etan Uejti mendonte se në Getlin, qyteti i vogël në jug të vendit, që e kishte konsideruar gjithnjë si shtëpinë e tij, nuk ndodhte kurrë asgjë. Më pas, ai takon të sapoardhurën misterioze Lina Dukein, e cila i zbulon një botë të fshehtë që kishte qenë para syve të tij gjatë gjithë kohës. Qyteza ruante sekrete të lashta nën lisat e mbuluar me myshk dhe trotuaret e prishura. Një Getlin ku mallkimi kishte shënjuar familjen e Linës për breza të tërë. Një Getlin ku ndodhin ngjarje të pabesueshme, magjike, që kanë fuqinë të ndryshojnë edhe jetën. Ndonjëherë, shënojnë dhe fundin e saj. Së bashku, ata mund të përballojnë çdo sprovë që Getlini u hedh në udhë, por pasi pëson një humbje tragjike, Lina fillon të largohet duke mbajtur sekrete që vënë në vështirësi marrëdhënien e tyre. Tashmë që Etani e njeh mirë anën e errët të Getlinit, nuk ka më kthim prapa në një qytet ku asgjë s'është ashtu siç duket.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
ISBN978 9928 175 36 6
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç