Helicon 11 View larger

Helicon 11

Helicon HE0011

New product

Përshkrim i shkurtër

Helicon është revistë e përmuajshme letrare me botues dhe kryeredaktor Azem Qazimin që doli në 12 numra; nga prilli i vitit 2014 deri në mars 2015.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helicon
ISBN9020168776225

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

«HELICON» Numri 11

Portofolio:

Edgar Lee Masters

Ronald Priemeau, Jeta dhe karriera e Edgar Lee Mastersit

Edgar Lee Masters, Njëzetë e katër poezi

 

Art

Enkelejd Zonja, Gjashtë grafika

 

Poezi

Julia Hartwig, Gjashtë poezi

Ksenia Djakonova, Shtatë poezi

 

Prozë

Azem Qazimi, Anatomi e shlkurtër e pikëllimit

 

Filozofi

Michel Foucault, Nietzsche, gjenealogjia, historia

 

Ese

Danilo Kiš, Censura dhe autocensura

etj.

Data sheet

pages100
ISBN9020168776225
Shtëpia botueseHelicon
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
Grupmosha e leximitmbi 16 vjeç
StatusiI ri