101 dalmatët View larger

101 dalmatet

Dodie Smith BOT0108

New product

Përshkrim i shkurtër

Pongo dhe Missis kishin një jetë të bukur me kujdesin e përkryer njerëzor, të rrethuar nga dashuria e tyre, qenushët jetojnë në rehati në një shtëpi në Londër bashkë me 15 qenushë të tjerë dalmatë, të dashur dhe të admiruar nga të gjithë. Por ata zhduken një ditë nga shtëpia dhe nuk është në gjendje për ti gjetur as Scotland Yardi. Ky libër është një ndër veprat klasike fantastike për fëmijë, i përshtatur dy herë në prodhimet e Disney Land-it

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928001283
Viti i botimit2010

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages208
ISBN9789928001283
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7 - 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAida Guni