Kontrata si premtim View larger

Kontrata si premtim

Charles Fried BTI0037

New product

Përshkrim i shkurtër Libri "Kontrata si premtim" i autorit Charles Fried, Profesor i jurisprudencës së përgjithshme në Harvard Law School.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një libër tërheqës dhe provokues mbi bazat filozofike të ligjit të kontratave...Argumenti i Fridit na jep një shembull të fuqishëm për pikëpamjen se ligji i kontratave ka integritetin e vet intelektual të njohur dhe të dallueshëm...Studentët do të gjejnë një ndihmë të madhe në hipotezën bashkuese të Fridit - Yale Law Review

Data sheet

Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç