Lideri nuk lind... behet View larger

Lideri nuk lind... behet

Iris Halili A-005996

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër vjen në dorën e lexuesit si një përmbledhje esenciale studimesh disavjeçare të autores, të fokusuara veçanërisht në tiparet dhe cilësitë e lindura apo të fituara të liderëve.

More details

59 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928292643
Viti i botimit2020

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

13 other products in the same category:

More info

Në botën e lidershipit, forca e ndjekëseve është e pamat, pasi janë ata që formësojnë, fuqizojnë apo shfuqizojnë liderët.

E gjithë kjo marrëdhënie lider-ndjekës bazohet në dy parime bazë të shkollës së lidershipit: "Nuk ka lider pa ndjekës" dhe "Nuk mund të ketë lider të mirë me ndjekës të këqij apo anasjelltas".

Në këtë dinamikë mes palëve, një rol parësor luan kultura që ata përfaqësojnë. Ndonëse fusha e lidershipit është shumë herë e ndërlikuar dhe sfiduese, një përfun-dim mbetet qëndrestar:

Lideri i suksesshëm nuk lind, por behet, pasi ndershmëria, karakteri, dëshira për ndryshim apo empatia, janë cilësi që kultivohen dhe përcaktojnë fatin e vetë liderit apo të ndjekësve të tij.  

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages96
ISBN9789928292643
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1