Poezi të zgjedhura - Konstantin Kavafis View larger

Poezi te zgjedhura - Konstantin Kavafis

Konstantin Kavafis ZEN0053

New product

Përshkrim i shkurtër

Kavafis është një nga poetët më të mirë jo vetëm të letërsisë greke, por edhe asaj perëndimore. Ky botim vjen nën shijen dhe përkthimin skrupuloz të Romeo Çollakut, një prej shqipëruese të disa autorëve të famshëm të letërsisë greke

 

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
ISBN9789928113573
Viti i botimit2016

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages128
ISBN9789928113573
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRomeo Çollaku